הכל על – השאלות בבחינה

מאגר השאלות לבחינת שלב ב' בפסיכיאטריה

פורסם בקטגוריות הכל על - השאלות בבחינה בתאריך 12 באפריל, 2010 מאת ציפי רולניק – אין תגובות

כמו בשלב א', בו לאחר הבחינה נעשה נסיון לשחזר את השאלות, עבור הנבחנים הבאים, כך "נאגרו" עם השנים השאלות לבחינת שלב ב'.
המתכונת היום היא של שאלות קונספקטואליות. להלן שאלות קונספטואליות כפי ששוחזרו ע"י הנבחנים. אם את/ה מעוניין/ת הגיעו לידינו תשובות לשאלות קונספטואליות.  התשובות נכתבו ע"י מתמחים שהתכוננו לבחינה ועל סמך השערותיהם לגבי הציפיות מהם.
לכן, חשוב שתקראו את התשובות קריאה בקורתית ולא תראו בהן תחליף ללימוד עצמאי!!!
כמו"כ חשוב לתרגל דיון בע"פ בנושאים הללו  ולא להסתפק "בהרגשה" שאת/ה יודע/ת.
אם את/ה מעוניין/ת ב"שאלות הישנות" שעשויות להכין לשאלות צפויות נוספות, המשיכו להלן. ואם את/ה מעוניין/ת בקורס הכנה לבחינה הכולל סימולציות על שאלות הקונספט ניתן לצור איתנו קשר: 
בטלפון 03-6919961 או במייל shlavbet.psych@gmail.com המשך קריאה »

שאלות בנושא CBT

פורסם בקטגוריות הכל על - השאלות בבחינה בתאריך 10 באפריל, 2010 מאת ציפי רולניק – אין תגובות

במהלך מבחן שלב ב' בפסיכיאטריה, בחלק על ה- CBT , תקבל/י תיאור קצר של מקרה vignette או חלק מיומן שמנהל המטופל ותשאל/י לגבי תוכנית טיפול, פתרון בעיות במהלך הטיפול וכן דיון תיאורטי המתייחס לסוג טיפולים זה. (מתוך דף הנחיות לנבחנים אביב 2010/פרופ' שמואל פניג).
משיחות עם נבחנים עולה כי בחלק זה של הבחינה אתם עשויים להשאל גם על עמדתכם האישית כלפי הטיפול ב- C.B.T וכן להציע הבנה דינמית של המקרה המוצג לכם.
להלן רשימת השאלות אפשריות על CBT  מתוך אתר המתמחים בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר ולדעתי רלוונטי ברובו גם למתמחים בפסיכיאטריה מבוגרים המשך קריאה »

שאלות על המקרה הדינמי

פורסם בקטגוריות הכל על - השאלות בבחינה בתאריך 18 במרץ, 2010 מאת ציפי רולניק – אין תגובות

מה ישאלו אותי? זוהי אחת השאלות מעוררות החרדה לפני בחינת ההתמחות בשלב ב' בפסיכיאטריה. אז קודם כל חשוב שתזכרו שהמקרה הוא שלכם ואתם הם אלה שיודעים את התשובות טוב יותר מכל אחד אחר. דבר נוסף שחשוב לזכור שמבחן התמחות שלב ב' הוא לא שולחן פינג-פונג של שאלות-תשובות אלא מרחב בו נבחנת יכולת ההתדיינות שלכם והידע הכללי שלכם כפסיכיאטרים מומחים. ובכ"ז יש יתרון לדעת מראש איזה סוג שאלות נשאלים בד"כ. ברשותנו רשימה של שאלות על המקרה הדינמי, אשר הצטברו משנים של נסיון בהכנה לבחינה, אנו משתמשים ברשימת השאלות בסימולציות שאנו עורכים בקורס ההכנה לקראת הבחינה.
באתר המתמחים של אר"י מוצג מבחר של שאלות, אמנם הן מתחום הפסיכיאטריה של הילד והמתבגר, אך ברובן יופיעו גם בבחינת התמחות שלב ב' בפסיכיאטריה מבוגרים. אתם מוזמנים לעיין: http://www.ima.org.il/mitmachim/web/category.asp?catid=457
נשמח אם לאחר שתעברו את מבחן שלב ב' בהצלחה, תשלחו לנו שאלות נוספות שנשאלתם, נושאים לדיון שהועלו במבחן אשר יתרמו ויעשירו את כולנו לדוא"ל:  shlavbet.psych@gmail.com.